Nowa Toyota Yaris jest nieco inna niż swoja poprzedniczka, można powiedzieć jest nieco grubsza. Przede wszystkim urosło jej wnętrze, co sprawiło że stała się ona bardziej wszechstronna i bezpieczniejsza.

Różnice pomiędzy poprzedniczką.

Jak już wcześniej wspominaliśmy auto stało się grubsze wewnątrz ale i też przybyło mu kilka centymetrów na szerokości. Rozstaw osi wzrósł o 5 cm, co sprawiła, że Toyota miała większe pole do popisu w kwestii komponowania wnętrza. Zwiększyła się szerokość kabiny, zakres regulacji fotela oraz kierownicy. Projektanci zastosowali większy ekran multimedialny i nawigacyjny jest na tyle duży że nawet może nieco przysłaniać drogę, lecz specjalnie nie przeszkadza. Doskonała przejrzystość jest wielkim plusem. Z tyłu całkiem wygodnie usiądą dwie dorosłe osoby, co więcej kolana pasażerów będą posiadać jeszcze sporo luzu.

Przednie fotele są wygodne i doskonale trzymają pasażerów jak i kierowce w ciasnych zakrętach. Wnętrze Yariski nie pozostawia nic do życzenia, a wyposażenie jest dalekie od tego, do czego przyzwyczaiły nas auta tej klasy.

 

Yaris miejski ideał?

Do tej pory Yaris spisywał się dobrze w miejskich warunkach, jednak przy wyższych prędkościach potrafiła zachowywać się nie zbyt stabilnie, a podróż w trasy liczące kilkaset kilometrów nie była wygodna. Teraz to się zmienia.

 

Nowa platforma TNGA-B sprawiła że to zupełnie inny samochód. Nadwozie jest sztywniejsze i lżejsze, ma nowe zawieszenie oraz niżej umieszczony środek ciężkości. To zmiany, które pozwalają Toyota Yaris bez obaw wyjechać po za miasto i wybrać się podróż autostradą.

 

W naszej ofercie masz możliwość wynajęcia Toyota Yaris w okazyjnych cenach zaczynających się już od 117 zł za dobę.