Wynajem długoterminowy samochodów zyskuje na popularności. Najem nowego auta na dłuższy okres może być alternatywą dla leasingu firmowego i konsumenckiego. W ramach abonamentu możemy mieć do dyspozycji nawet samochód klasy premium. Okres trwania umowy jest jasno określony, warunki umowy nieskomplikowane, opłata miesięczna stała przez cały czas trwania umowy. Wynajem długoterminowy jest to prosta forma użytkowania samochodu, która przeznaczona jest dla osób prywatnych i firm. Na czym polega najem długoterminowy samochodu? Jakie są jego zalety?

Najem długoterminowy jak on wygląda?

Najem długoterminowy auta to wynajęcie samochodu na umówiony okres czasu. Najczęściej trwa od 12 do 72 miesięcy. Najemcą może być osoba fizyczna lub firma. Najemca w zamian za comiesięczny abonament zyskuje prawo do używania środka lokomocji, który jest przedmiotem umowy. Umowa określa czas trwania, wysokość abonamentu, obowiązki wynajmującego i najemcy. Reguluje także, kto opłaca przeglądy, OC, AC i dodatkowe ubezpieczenia. Umowa określa także wkład początkowy wniesiony przez najemcę. Ma on wpływ na wysokość miesięcznego abonamentu oraz kwotę wykupu auta po zakończeniu umowy. Wykup auta nie jest obowiązkowy, jest to alternatywa dla najemcy po zakończeniu wynajmu długoterminowego.

Najem długoterminowy samochodu – zalety

Każdy z nas marzy o nowym samochodzie, jednak nie każdego z nas na niego stać. Leasing nie dla każdego jest korzystny i dostępny. Dzięki opcji wynajmu możesz pozwolić sobie na samochód, jaki w innych opcjach finansowania jest poza Twoim zasięgiem. Pierwszą zaletą najmu samochodów jest konstrukcja umowy. Jest ona elastyczna, umożliwia nawet rezygnację z wkładu finansowego na początek usługi. Dostępne jest dopasowanie abonamentu pod możliwości finansowe najemcy. Ubezpieczenie i inne dodatkowe koszty mogą być wliczone w cenie miesięcznych opłat. Dzięki tak skonstruowanym wynajmie długoterminowym jedyny koszt, jaki ponosimy, to stały miesięczny abonament.