Nowoczesne systemy wspomagające kierowcę, ogromna przestrzeń ładunkowa, oszczędny, przyjemny silnik – Sprinter wprowadza sporo ciekawostek do oferty.

Czego kierowcy oczekują od samochodu dostawczego? Właścicielom firm zależy na niskich kosztach w stosunku do możliwości przewozowych, kierowcom – na jak największym komforcie pracy. I jednym, i drugim na sercu powinno leżeć bezpieczeństwo. Co jest w stanie zaoferować Sprinter nowej generacji?

Mercedes Sprinter – nadwozie

Liczba wariantów, w jakich są oferowane samochody dostawcze, zazwyczaj jest liczona w setkach. Trudno wyobrazić sobie wersję, której nie znaleźlibyście w cenniku Sprintera. Różne rozstawy osi, rodzaje i długość nadwozia, masy, napęd. Olbrzymią zaletą są zapewne olbrzymie odsuwane drzwi o szerokości pozwalającej na wsunięcie europalety w poprzek.

Mercedes posiada liczne schowki i półki ułatwiające utrzymanie porządku. Dumą Mercedesa jest system multimedialny, z którym „możemy rozmawiać”, wydajać polecenia „Hej, Mercedes”.

Mercedes Sprinter – prowadzenie

Jest to długi dostawczak mierzący 7 metrów długości i nie będzie on łatwy do prowadzenia w mieście – trudno zaparkować, choć Sprinter pomaga jak może. Mercedes dodatkowo jest wyposażony w system ESP oraz asystent bocznego wiatru, takie połączenie sprawia jazdę dużo bardziej przyjazną.

Mercedes Sprinter – koszt

Wersja daleka od podstawowej i liczne dodatki – to wystarczy żeby w Mercedesie przygotować się na duże wydatki. Czy znajdą się chętni do wydania 180 000 zł netto za dostawczaka? Przed zakupem należy rozważnie się zastanowić a najlepiej będzie jeżeli przed zakupem przetestujesz go u nas! Być może lepszym rozwiązaniem dla Twojej firmy będzie najem długoterminowy, w którym nie stracisz 20% po wyjechaniu z salonu.